Owoce na odchudzanie, które warto spożywać

Owoce na odchudzanie wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, zapobiegają napadom wilczego głodu oraz usuwają toksyny z organizmu. Pomimo że niektórzy dietetycy uważają, iż wiele owoców zawiera cukier, to w ich składzie znajdują się substancje, które przyspieszają redukcję wagi. Które owoce warto spożywać podczas odchudzania?


Jabłka to owoce na odchudzanie i na zdrowie


Jabłka ze skórą to doskonałe owoce na odchudzanie, ponieważ są źródłem błonnika. Składnik ten przyspiesza metabolizm, zapobiega napadom wilczego głodu, wspomaga pracę jelit i oczyszczanie organizmu. Dlatego 30 minut przed posiłkiem warto zjeść jabłko ze skórką, aby zapewnić sobie sytość i spożyć mniejszą porcję posiłku. Owoce te wspomagają spalanie tłuszczu z brzucha i jego okolic.


Morele to kolejne owoce na odchudzanie


Morele to świetne owoce na odchudzanie, które usprawniają trawienie oraz utrzymują prawidłową równowagę kwasowo – zasadową. Dzięki temu zapobiegają zakwaszeniu lub zasadowicy, które wywołują wiele chorób i spowalniają metabolizm. Warto spożywać świeże morele, ponieważ są małokaloryczne. W 100 g znajduje się tylko 47 kcal, natomiast 100 g suszonych moreli to aż 284 kcal.


Grejpfruty – gorzkie, ale skuteczne owoce na odchudzanie


Owoce na odchudzanie nie zawsze są smaczne. Grejpfrut to gorzki owoc, który zawiera dużo wody i błonnika pod skórką. Dlatego warto go zjeść przed posiłkiem, aby wypełnić żołądek i spożyć mniejszą porcję. Owoc ten jest cenny w kuracji odchudzającej, ponieważ przyspiesza metabolizm. Zawiera mnóstwo witaminy C, która wspomaga spalanie tłuszczu. Pomimo gorzkiego smaku, warto włączyć ten owoc do menu odchudzającego.


Papaja to kolejny owoc na odchudzanie


Wśród owoców na odchudzanie, powinna zagościć papaja. Zawiera w składzie papainę, czyli enzym, który wspomaga usuwanie toksyn z organizmu oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Usprawnia trawienie, dzięki czemu resztki pokarmu nie zalegają w jelitach i nie zanieczyszczają organizmu. W szczególności owoc ten powinny spożywać osoby, które podczas odchudzania cierpią na zaparcia.


Jagody – sezonowe owoce na odchudzanie


Jagody to smaczne i słodkie owoce na odchudzanie, które przyspieszają metabolizm oraz spalanie tłuszczu. Zawierają mnóstwo błonnika, o którego odchudzającym i zdrowotnym działaniu już wspomniano. Wiele kobiet podjada słodycze i nie może z tego powodu schudnąć. Dlatego kilka jagód spożywanych za każdym razem, gdy pojawia się ochota na słodkie, może rozwiązać ten problem. Jagody są też źródłem witaminy A, która korzystne wpływa na stan skóry i wzroku.


Cytryny – orzeźwiające owoce odchudzające


Cytryny to kolejne owoce na odchudzanie, które zawierają witaminę C. Składnik ten wzmacnia naczynka krwionośne, przyspiesza spalanie tłuszczu, usprawnia metabolizm oraz oczyszcza wątrobę z toksyn. W celu usprawnienia pracy tego narządu, każdego ranka należy wypić szklankę wody z cytryną. Owoc ten działa orzeźwiająco, dzięki czemu może zastąpić napoje energetyczne.


Kiwi na odchudzanie


Kiwi to jeden z najczęściej wybieranych owoców na odchudzanie. Zawiera dużo wody i jest mało kaloryczny, dzięki czemu świetnie wypełnia żołądek, wywołując uczucie sytości. Zawiera błonnik i witaminę C oraz związki, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Działa moczopędnie, więc wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Owoc ten można spożywać osobno lub jako dodatek do sałatek owocowych.


Owoc ananasa


Ananas to kolejny owoc na odchudzanie, ponieważ zawiera dużo wody, dzięki czemu szybko wypełnia żołądek, dając uczucie sytości. Poza tym znajduje się w nim błonnik oraz wiele związków, które pobudzają spalanie tłuszczu. Spożywaj ananasy w postaci naturalnego owocu, ponieważ te z puszki zawierają dużo cukru, który odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.


Śliwki na odchudzanie


Śliwki działają niczym odkurzacz na tkankę tłuszczową oraz cholesterol. Zawierają dużą ilość pektyn, dzięki którym szybciej spalisz zapasy tkanki tłuszczowej. Pamiętaj jednak, aby spożywać te owoce w nieprzetworzonej postaci.
To 9 owoców na odchudzanie, które pozwolą Ci szybciej schudnąć. Poza wymienionymi właściwościami odchudzającymi, korzystnie wpływają na zdrowie i cerę. Nie musisz spożywać wszystkich, ale wystarczy wybierać kilka i jeść je codziennie

W dzisiejszych czasach ciężko zapewnić odpowiednią ilość witamin oraz makroskładników, dlatego warto zadbać o odpowiednią suplementację – również witamin, które pośrednio mogą przyczynić się do ułatwienia procesu utraty wagi. Zachęcamy do odwiedzenia sklepu internetowego Shaman.pl!

One thought on “Owoce na odchudzanie, które warto spożywać

  1. W zasadzie to wszystkie owoce mają mało kalorii i nadają się do spożywania na diecie. Kwestia gustu, które owoce, kto lubi najbardziej.

Comments are closed.