Domowa apteka w jednej roslinie

Czy w twojej domowej aptece znajduje się takie zioło jak przetacznik leśny zwany również wężowym zielem? Jej miejscem występowania są najczęściej, obszary bogate w suchą glebę i lasy. Często rośnie wzdłuż płotów lub żywopłotów, zaroślach czy w rowach. Zatem, można możemy natchnąć się na nią bardzo często podczas popołudniowych spacerów w obszarach wiejskich.


Próbujesz wszystkiego by pozbyć się problemów z pamięcią, zawrotów głowy, reumatycznych i artretyczne bólów kończyn? Może po prostu chcesz oczyścić organizm z toksyn, lub pozbyć się nerwowości wynikającej z codziennej stresującej pracy? Problem z jątrzącymi się i trudno gojącymi ranami? Konsekwencje pojawiających się lub nawracających dolegliwości, nie tylko źle wpływają na nasze zdrowie, ale również na życie prywatne, zmuszając nas do nagłych zmian w naszym codziennym grafiku.


Osiągnij komfort zdrowotny za sprawą przetacznika leśnego. Jak odpowiednio podejść do kuracji? Dlaczego warto wprowadzić do swojego życia to zioło? Otóż przetacznik skutecznie pomaga nam na całą masę różnych dolegliwości co czyni z niej domową aptekę w jednej roślinie.


Wypróbuj poniższe propozycje i ciesz się zdrowiem:


– Herbata – 1 kopiatą łyżeczkę do herbaty z przetacznikiem wsypać na ¼ litra wody, zalać wrzątkiem i pozostawić na krótko do naciągnięcia. Pić powoli małymi łykami.
– Świeży sok – Świeże kwiatostany umyć i z wilgotnych wycisnąć sok w domowej prasce do soków. Sokiem napełnić butelkę i przechowywać w lodówce.
– Nalewka – 2 pełne dłonie kwitnącego, drobno pokrojonego ziela zalać 1 litrem 40% alkoholu i pozostawić w ciepłym miejscu na dwa tygodnie. Następnie zlać i przechowywać w chłodnym miejscu. Pić 10-15 kropel dziennie najlepiej rozcieńczonych z herbatą, lub w przypadku stosowania miejscowego, nacierać chore miejsce 2 razy dziennie.


Pamiętajmy, że przedstawione w artykule rozwiązanie, nie powinno zastąpić leczenia prowadzonego przez lekarza, chyba że ten w oparciu o stan zdrowia pacjenta pozwoli na podjęcie takiego działania. Wymieniona terapia ma na celu wspomóc walkę z chorobą korzystając z dobrodziejstw natury. Jeżeli chory nie ma przeciwskazań do stosowania przetacznika, to jak najbardziej powinien sprawdzić jego działanie.